Vefatının 83. Yılı Münasebetiyle 10 KASIM MESAJIMIZ…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’da başlattığı Milli Mücadeleye öncülük etmiş, eli silah tutan vatan evlatlarını (Türk askerlerini) sevk ve idare etmiş, vatan topraklarımızı düşman işgalinden korumak ve kurtarmak için çok sıkıntılar çekmiş, azminden ve iradesinden ödün vermeden silah arkadaşlarıyla birlikte mücadele etmiş örnek bir kahraman ve büyük bir komutandır.

ATATÜRK, öncülük ettiği Milli Mücadele Hareketi ile Müslüman-Türk Milletinin hangi durum ve şerait altında olursa olsun asla düşmana esir olmayacağını, Ecdadının kanlarıyla sulayıp emanet ettiği bu kutsal vatan topraklarını kesinlikle düşmana teslim etmeyeceğini, minarelerden yükselen ezan seslerini dindirmeyeceğini, bağımsızlığın nişanesi olarak nazlı nazlı dalgalanan bayrağımızı gönderden asla indirmeyeceğini topyekün millet seferberliğiyle bütün dünyaya duyurmuş ve uygulamalarıyla da bunu ispatlamıştır.

İstiklal Mücadelesinde Anadolu topraklarını işgal eden düşman ülkeler, Cumhuriyetimizin 100. Yılına yaklaştığımız günümüzde de işgal planlarını daha tehlikeli ve sinsi oyunlarla, yerli işbirlikçileri ve ajanlarıyla gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Biz Müslüman-Türk Milleti olarak; Milli Mücadele günlerinde olduğu gibi düşmanlarımızın bu sinsi planlarını bugün de boşa çıkaracak, onları hayal kırıklığına ve hezimete uğratacak inanç, azim ve kararlılıktayız elhamdülillah.

Çünkü biz, asırlarca dünyaya huzur ve saadet getirmiş, insanca yaşamayı öğretmiş, kadınları “Cennet annelerin ayakları altındadır” inancıyla esaretten ve dünya metaı olmaktan kurtarmış ve baş tacı yapmış, insanlığa temizliği ve medeniyeti öğretmiş, “ilim öğrenmek, her müslüman erkek ve kadına farzdır” düsturuyla ilim öğrenmeyi ve öğretmeyi teşvik etmiş, “vatan sevgisi imandandır” düsturuyla milli ve manevi duyguları güçlendirip şahlandırmış bir inancın ve kahraman bir ecdadın torunlarıyız…

21. asırda dünyayı etkisi altına alan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına neden olan siyonist güçlerin organize ettiği savaşlara son verecek milli iradeyi; 83 milyon nüfusa sahip Müslüman –Türk Milleti olarak biz ortaya koyacak ve cesaretimiz, kahramanlığımız, vatanseverliğimiz ve teknolojik üstünlüğümüz karşısında düşmanlarımıza diz çöktüreceğiz.

…Ve Türkiye Cumhuriyeti’nin “UYDU ÜLKE DEĞİL, LİDER ÜLKE” olduğunu bütün dünyaya biz duyuracağız inşaallah.

Atatürk’ün, “MUASIR MEDENİYET” hedefine; millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma içinde, ekonomi ve sanayi konularındaki gelişmeleri zirveye taşıyarak hür irademiz, gayretimiz ve çalışmalarımızla ulaşacağız!…

Bu vesile ile İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği(İSAB) ve İSAK VAKFI olarak, vefatının 83. Yılında merhum Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Milli Mücadele – İstiklal Harbi kahramanlarımızı, bu vatan uğruna gözünü kırpmadan canını feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. RUHLARI ŞAD ve MEKANLARI CENNET OLSUN!…

&s tarafından.|2023-12-06T20:26:38+00:00Aralık 6th, 2023|Haberler|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin

Go to Top