PROF. DR. BAYRAM ALTAN’IN İKI KİTABI KATAR’DA ARAPÇAYA ÇEVRILIYOR

1. DÜNYA KARDEŞLİK FESTİVALİ
29 Ağustos 2018
Prof. Dr. Bayram Altan, Trakya Türk TV’ye konuk oldu
22 Nisan 2019

PROF. DR. BAYRAM ALTAN’IN İKI KİTABI KATAR’DA ARAPÇAYA ÇEVRILIYOR

İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği Genel Başkanı ve Başbakan Eski Danışmanı Prof. Dr. Bayram Altan’ın; bugüne kadar Türkçe olarak 4. Baskısı yapılan 480 sayfalık ‘’Dünyayı Kimler Yönetiyor? Gizli Dünya Devleti’’ ve yakın tarihte 11. Baskısı yapılan 450 sayfalık ‘’Dünyada Kazanabileceğimiz Sonsuz Mutluluk 120 Altın Kural’’ isimli kitapları Arapçaya çevriliyor.

Şimdilik isminin açıklanmasını istemeyen Katarlı ünlü bir iş adamı, kitapların Arapça tercüme, grafik-tasarım, baskı, sevkiyat ve dağıtım gibi bütün masraflarını finanse edeceğini ve baskılarının tamamlanması halinde 2019 Ramazan Ayı’ndan önce bilabedel İslam Ülkelerinin tamamına 100 bin adet dağıtacağı müjdesini verdi.

Türkiye’ye geldiklerinde Prof. Dr. Bayram Altan tarafından karşılanan, ağırlanan ve kitap hediye edilen Katarlı iş adamı, Katar’a dönünce bu kitapları Arapça olarak bastırıp İslam ülkelerine dağıtmaya karar verdiğini aile fertlerine ve yakın dostlarına açıkladı.

Prof. Dr. Bayram Altan’ı bu amaçla Katar’a davet etti. Bir akşam evinde düzenlediği yemekli toplantıda bu kararını ailesinin ve dostlarının huzurunda kendisine bildirdi. Bu karardan çok büyük mutluluk duyan İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği ve İSAK Vakfı Genel başkanı Prof. Dr. Bayram Altan, Katarlı ünlü İş adamına tebrik ve teşekkürlerini belirttikten sonra;

‘’Müslüman bir iş adamı olarak böyle bir hizmeti gerçekleştirme kararınızdan dolayı öncelikle sizi ve muhterem aile efradınızı bütün samimiyetimle tebrik ediyorum. Bu önemli bir hizmettir ve bildiğiniz gibi Sadaka-i Cariye hükmündedir. İslam ülkelerine kazandıracağınız bu iki önemli ilim ve kültür hazinesinden dolayı çok büyük sevap kazanacağınıza, günümüzde sayıları bir milyar sekiz yüz milyona ulaşan Müslümanlar tarafından her zaman ‘’Mücahit’’ olarak gönüllerde taht kuracağınıza inanıyorum.’’ dedi