Gençlere Sesleniyorum-31 SAYGILI OLUN!…!
11 Şubat 2021
Gençlere Sesleniyorum-32 GÖZLERDEKİ ENERJİ (1)
18 Şubat 2021

ŞEHİDLERİMİZ İÇİN OKUNAN HATM-İ ŞERİF VE DUA: ÜZÜNTÜMÜZ ÇOK BÜYÜKTÜR!…

Türk Silahlı Kuvvetleri, Devletimizin ve Vatanımızın bağımsızlığının ve güvenliğinin bekası için problem olarak gördüğü Irak’ın kuzeyinde Pençe Kartal-2 harekatını başlatmıştır.

Ancak harekat bölgesinde bulunan GARA’da, bir mağara içerisinde vahim bir olaya üzülerek tanıklık etmiştir.

Her biri bizim için çok değerli olan inançlı, eğitimli, kültürlü ve vatansever olan genç kardeşlerimizden Erhan PEKÇETİN, Aydın GÜNEL, Sedat YABALAK, Vedat KAYA, Semih ÖZBEY, Hüseyin SARI, Mevlüt KAHVECİ, Sedat VARDAR, Ümit GICIR, Adil KAVAKLI, Müslüm ALTUNTAŞ, Sedat SORGUn ve Süleyman SUNGUR isimli 13 vatandaşımızın PKK Terör Örgütü tarafınadan hunharca şehid edilmiş olduklarını görmüşlerdir..

AZİZ ŞEHİDLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ!…

RUHLARI ŞÂD VE MAKAMLARI CENNET OLSUN.

AİLELERİNİN VE MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN.

Bu vahim olay, 83 milyon vatandaşımızdan kalbinde milli ve manevi duygular taşıyan hemen herkesin gözlerini yaşartmış, vicdanını sızlatmış ve kendilerini derinden üzmüştür. Şehidlerimizin intikamı alınıncaya kadar da bu üzüntümüz devam edecektir.

Bu konuda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendinin, Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi AKAR ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU Beyefendilerin açıkladıkları gibi “Aziz Şehidlerimizin Kanları Yerde Kalmayacak”tır.

Güvenlik Güçlerimiz tarafından PKK Yöneticileri etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele bitmeyecektir.

PKK militanları büyük, korku ve panik içinde inlerine gizlenecek, korkulu rüyaları haline gelen Kahraman Ordumuzun çelik pençesini her yerde ve her zaman enselerinde hissedeceklerdir.

Er ya da geç PKK Terör Örgütü mensuplarından bunun intikamı alınacaktır. Daha şimdiden 50’den fazla PKK militanı itlaf edilerek etkisiz hale getirilmiştir.

Sayın Köksal ÖZTÜRK’ün kurduğu “A TAKIMI” grubunda bulunan asıl ve fahri KARADENİZLİLER olarak bir kardeşimizin önerisi ve bendenizin organizasyonuyla dün grupta gönüllü olarak talip olan Arif DEDE, Bayram ALTAN, Ali AVCI, Fikret ÖZER, Esat ULU, Ayser ÖZBAKIR, Yunus TEKİN ve Saadettin ÖZDEMİR ile birlikte şehidlerimiz için okumaya başladığımız Hatm-i Şerifi bugün aşağıdaki dua ile tamamlamış bulunuyoruz.

DUA

Ya Rabbi, okuduğumuz Hatm-i Şerif’i, birkaç gün önce idrak ettiğimiz üç ayların ilki olan mübarek Recep Ay’ı hürmetine dergah-ı izzetinde kabul eyle.

Okuduğumuz Hatm-i Şeriften hasıl olan sevabı, Alemlere rahmet olarak gönderilen, insanları doğru yola ileten, cehaletin yerine ilmi, zulmün yerine adaleti emreden ve ümmeti olmakla iftihar ettiğimiz Hz Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin mübarek, muazzez ve mualla ruhlarına  hediye eyledik, vasıl eyle Ya Rabbi.

Hasıl olan sevabı Hz. Adem(a.s)den Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimize kadar gelip geçen bütün peygamberlerin ruhlarına hediye eyledik, vasıl eyle Ya Rabbi.

Peygamberimizin Âl-i Aba, Ehl-i Beyt, Ezvac-ı Tâhirat, Ashab-ı Kiram, Tabiin, Tebe-i Tabiin, Eimme-i Müçtehidin, Evliyaullah’ın ve İslam’a hizmet etmiş bütün din kardeşlerimizin ruhlarına hediye eyledik, vasıl eyle Ya Rabbi.

Okunan hatmi şerifden hasıl olan sevabı, vatan haini PKK tarafından şehid edilen 13 vatandaşımızın, görevi başında şehid olan askerlerimizin ve polislerimizin ruhlarına hediye eyledik, vasıl yle ya Rabbi.
Bu Hatm-i Şerifi okuyan ve bu duaya “amin” diyen mümin kardeşlerimizin  dünyadan ahirete irtihal eden ana-baba, eş-dost, evladü-ıyal ve akrabai taallükatının ruhlarına hediye eyledik  vasıl eyle Ya Rabbi.

Okuduğumuz bu Hatm-i Şerif ve bu mübarek aylar hürmetine şehidlerimizn kabirlerini Kur’an-ı Kerim nuruyla tenvir eyle, kabirlerini pür nur, makamlarını cennet eyle ya Rabbi.

Kabir azabından koru ve kabirlerini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle ya Rabbi.
Hayatta iken işledikleri hataları ve günahları, okunan hatmi şerif ve  bu mübarek aylar ve günler hürmetine  affeyle Ya Rabbi..

Mahşerde Peygamberimizin ve Kur’an’ın şefaatına nail eyle. Cennetinle nimetlendirdiğin Salih kullarından eyle.

Okuduğumuz bu Hatm-i Şeriften hasıl olan sevabı, isimleri unutulmuş, nesilleri kesilmiş, mübarek ay ve gecelerde bir Fatiha okuyacak kimsesi kalmamış olan mümin kardeşlerimizin de ruhlarına hediye eyledik, vasıl eyle Ya Rabbi.

Ya Rabbi, bu mübarek ayda okumuş olduğumuz  hatmi şerifin hurmetine sayimizi meşkur, zenbimizi mağfur, amelimizi makbul, dünya ve ahiretimizi mamur eyle.

Ya Rabbi, bu mübarek aylar ve günler hürmetine, bizden dua bekleyen tüm  hastalaara şifalar, dertlilere devalar, borçlulara edalar ihsan eyle.

Ya Rabbi, yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi, kendilerine nimet verdiğin (Peygamberlerin, şehitlerin, salihlerin ve sıddıkların yolu olan) dosdoğru yola, sıratı müstakime ilet.

Bu Hatmi şerife iştirak ederek cüz okuyan Arif Dede, Bayram Altan, Arif Avcı, Fikret Özer, Esat Ulu, Ayser Özbakır, Yunus Tekin, Saadettin Aydın’ın ve Hatim Duasına “âmin” diyen din kardeşlerimizin ahirete göç etmiş yakınlarının da ruhlarına hediye eyledik, vasıl eyle.

Ya Rabbi, bizlere de, müslüman olarak yaşayabilmeyi ve son nefefesimizi kelime-i şehadetle teslim edebilmeyi nasip eyle.

Hatalarımızı, kusurlarımızı ve günahlarımızı affeyle yarabbi.
Yaptığımız ibadetlerimizi, infaklarımızı, yardımlarımızı ve bütün salih amellerimizi kabul eyle. Bize, her iki cihanda iyilikler ve güzellikler ihsan eyle.

Bizi her türlü belalardan, musibetlerden, maddi-manevi sıkıntılardan, hastalıklardan, kaldıramayacağımız ağır yüklerden, küfürden, şirkten, nifaktan, inançsızlıktan muhafaza eyle.
Senin dinini yaşama gayretinde olan bütün Müslüman kardeşlerimize yardım eyle.

Müslümanların birliğini, dirliğini, kardeşliğini bozmak ve yıkmak isteyen hainlere ve düşmanlara fırsat ve imkân verme Ya Rabbi.

Hayatımızı senin istediğin ve Peygamber Efendimiz (s.a.v) yaşadığı şekilde yaşamayı cümlemize nasip eyle.

Ey kalplerimizi dilediği şekilde çeviren Allahım! Kalplerimizi dinin üzere sabit kıl.
Ya Rabbi, müslüman kardeşlerimize karşı içimizde kin ve nefret bırakma.

Allahım! Acizlikten, korkaklıktan, kabir azabından, hayatın ölüm ve fitnesinden sana sığınırız, bizi muhafaza eyle.

Allahım! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırız, bizi muhafaza eyle.
Allahım! Peygamberimiz Hz Muhammed’in senden istediği her hayrı, bizde istiyoruz, bize de lütfeyle ya Rabbi.

Yine Peygamberimizin sana sığındığı her türlü şerden sana sığınıyoruz, bizleri de muhafaza eyle ya Rabbi.
Yurdumuzu ve bütün İslam âlemini her türlü bela ve musibetlerden muhafaza eyle ya Rabbi

Yâ Rabbî! Dünyanın her bir köşesinde özellikle, İslâm ülkelerinde acı ve açlık çeken Müslümanlara sen imdat eyle.

Bizi ve neslimizi İslam’a ve Kur’an’a hizmet eden bahtiyarlardan eyle.
Bize rızana uygun işler yapmayı ve rızanı kazanıp cennet ve cemalinle müşerref olmayı nasip eyle.

Bizi Kur’an ahlakıyla ahlaklandır ya Rabbi.

Bizi İslam’ın nurundan ve Kur’an’ın hidayetinden mahrum eyleme ya Rabbi.

Bizi bollukta ve yoklukta sana şükredenlerden eyle ya Rabbi.

Allahım, rızana uygun bir hayat yaşayıp kâmil bir iman ile huzuruna varmayı nasip eyle.
Ya Rabbi, bu mübarek Recep Ay’ı hurmetine,  bizleri dünyevi bunalımlardan, uhrevi azab ve gazabdan muhafaza eyle. Kalblerimizi  gaflet ve dalaletten, fitne ve fucurdan, nefislerimizin şerrinden muhafaza eyle.

Ya Rabbi, bu mübarek aylar ve günler hürmetine, kalplerimizi ve kalıplarımızı Kuran ve peygamber ahlakıyla tezyin eyle. Bize Kuran-ı Kerim’i dünyada arkadaş, kabirde yoldaş, kıyamette şefaatçı, sırat üzerinde nur, cehennem ateşinden koruyan perde eyle. Ve özellikle kutsal kitabımız ve hayat rehberimiz olan Kuran-ı Kerim’i okuyup onunla amel etmeyi bizlere nasip eyle

Ya Rabbi, bu mübarek ay hurmetine bizleri hüsrana düşenlerden,  dalaletle yolunu şaşıranlardan, haddi aşanlardan eyleme. Varlıkta da darlıkta da seni zikredenlerden, bollukta da yoklukta da sana şükredenlerden, dünyayı ve ukbayı  fikredenlerden eyle.

Ya Rabbi, ölümün  dehşetinden, kabrin vahşetinden, sıratın  zulmetinden, cehennemin haşyetinden bizleri muhafaza eyle.

Ya Rabbi, fâsidlerin şerrinden, kafirlerin küfründen, zalimlerin zulmünden, görünür görünmez kaza ve belalardan,  akla hayale gelmeyen kötülüklerden, arzi ve semavi musibet ve felaketlerden bizleri muhafaza eyle.

Ya Rabbi, ergenlik çağına girdiğimiz günden bu ana gelinceye kadar bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek, gizli yada aşikar bir şekilde işlediğimiz hatalarımızı ve günahlarımızı, bu mübarek

Recep Ay’ı hurmetine affeyle Ya Rabbi.
ان الحسنات يذهبن السيات “Muhakkak iyilikler, kötülükleri yok eder”  ayetinin sırrınca seyyiatımızı hasenata tebdil eyle ya Rabbi.

Ya Rabbi, ömrümüzün içine gizlemiş olduğun, kaçışı mümkün olmayan  ölümü tefekkür ederek ibret almayı ve daima ölüme hazırlıklı olmayı nasib eyle..

Ya Rabbi, ebedi alemde hesabımızın kolay geçmesi için bu fani dünyada nefes aldığımız sürece Salih amel işlemeyi, dürüst bir mümin ve düzgün bir insan olarak yaşamayı, haramlardan uzak durmayı ve kul haklarına riayet etmeyi hepimize nasib eyle.

Ya Rabbi, Şehitlerimizin emaneti olan  vatanımızı, milletimizi ve devletimizi  her türlü semavi ve arızi musibet ve felaketlerden, her türlü kötülüklerden ve şerlerden muhafaza eyle.

Ya Rabbi, Ülkemizde huzur ve barışı bozmak, milletimizin arasına fitne ve fesat sokmak isteyenlere fırsat verme Ya Rabbi.

Ya Rabbi, milli ve manevi değerlerimizi muhafaza etmek için, cennet vatanınmızın değişik yerlerinde bu zamana kadar , vatanı , milleti, devleti, ezanı , bayrağı uğruna  canlarını ve kanlarını feda ederek makamların en yücesi olan “şehitlik makamı”na erişen bütün aziz şehitlerimize ve vefat eden  kahraman gazilerimize bu mübarek günler hürmetine rahmet eyle , makamlarını ali eyle, kabirlerini Kuranın nuruyla tenvir eyle. Hayatta olanlara ise, sağlık ve afiyet ihsan eyle.

Ya Rabbi, dünyanın değişik bölgelerinde  zulum altında inleyen mazlum, mağdur ve muhtaç Müslüman kardeşlerimize rahmetinle, inayetinle, nusretinle muamele eyle, zalimleri ve düşmanları  kahru perişan eyle, zulumlerinde helak eyle. Dünyada zulme uğramış tüm mazlumları muzaffer eyle.

Ya Rabbi, bizlere dünyada selamet, ahrette saadet, henüz İslam ile müşerref olmamış davet kardeşlerimize hidayet , ölülerimize rahmet, hanelerimize saadet, rızkımıza bereket ihsan eyle.

Ya Rabbi, evlatlarımızı kendine layık kul, habibine ümmet eyle, yapmış olduğumuz bütün ibadetleri, hayır ve hasenatı kabul eyle..

Ya Rabbi, bizi  Peygamberimizin şefaatine nail eyle.  Bizi, umduklarımıza nail, korktuklarımızdan emin eyle.

Ya Rabbi, şu günlerde Recep ayını idrak ediyoruz, bizi Şaban ayını da idrak ederek Ramazan ayına erişen, yeryüzüne inen rahmet, bereket ve mağfiretinden nasip alan bahtiyar kullarından eyle. Ve daha nice Ramazanlara kavuşmayı bizlere nasip eyle.

Ya Rabbi, ağlayarak geldiğimiz bu fani dünyadan ayrılırken ALLAH ALLAH diyerek, Kelime-i Tevhid ve Kelime-i Şehadet okuyarak çene kapayıp iman ile ayrılmayı bizlere nasip eyle.
Dualarımızı, Kabe’de yapılan müstecab dualara ilhak eyle.

Hayırların fethi, şerlerin def’i , günahlarımızın affı, tevbelerimizin ve dualarımızın kabulü, tüm şehidlerimizin ve geçmişlerimizin ruhları için el-FATİHA.

NOT: Şehidlerimizin ruhlarına hediye etmek üzere Hatm-i Şerif okunmasını öneren, organizasyonu sağlayan, cüzleri paylaşarak okuyan ve dua eden bütün dostlarımızdan ALLAH RAZI OLSUN.