Malatyalı Hemşehrimiz Prof. Dr. Bayram Altan Gine Bissau Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Adayı ( Eski Başbakanı) Ve İletişim Bakanını Ağırladı
19 Kasım 2019
Kütahya- Emet ilcesinde kurulacak ŞEHİD SAVCI MEHMET SELİM KÜTÜPHANESİ' ne Bağışladığı 100 adet kitabından dolayı İSAK VAKFI merkez ofisine gelen Emet Cumhuriyet Savcısı HALUK ŞENOCAK PROF. DR. BAYRAM ALTAN'a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Hemşehrimize Teşekkür Ziyareti
16 Şubat 2020

Prof.Dr.Altan: 500 Dönüm Üzerine Teknoloji Üniversitesi Kuracağız

Haber Editörü: Pusulamalatya

Eskiye dayanan tanışıklıkları ve dostlukları olan Maldivler Mahkeme Baskanı Turizm Şirketi Sahibi kardeşi Ahmed Saeed ile birlikte gezi amacıyla geldikleri İstanbul’da İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği Genel Baskani ve Başbakan eski Danışmanı Prof. Dr. Bayram Altan’ı birlik Genel Merkezinde ziyaret etti. 
Ziyaret esnasında Birligin faaliyetleri hakkinda bilgiler aldı. 
Prof. Dr. Altan, İSAK VAKFI adına 500 dönüm üzerine   TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ kuracaklarını söyledi.
Bunun için resmi başvurudan sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi’nin onayına sunacaklarını söyledi.
Bu haberden büyük memnunluk duyduğunu söyleyen Maldivler Mahkeme Başkanı, Prof. Dr. BAYRAM ALTAN’ı tebrik etti.Ve kendilerini Maldivlere davet etti. 
Malatya’lı olan hemşehrimiz  Prof. Dr. Bayram Altan kendilerine ” DÜNYAYI KİMLER YÖNETİYOR?   GİZLİ DÜNYA DEVLETİ” isimli 480 sayfalık kitabını hediye etti. 
İstanbulda bir hafta kalan Maldivler Mahkeme Başkanı, İstanbul boğazının muhtesem güzelliği karsisinda hayranligini gizleyemedi ve zaman zaman gelecegini söyledi. 
Hemsehrimiz Prof. Dr. Bayram ALTAN’ ı Maldivlere davet etti.