PROF. DR. BAYRAM ALTAN’IN İKI KİTABI KATAR’DA ARAPÇAYA ÇEVRILIYOR
10 Ekim 2018

1. DÜNYA KARDEŞLİK FESTİVALİ

Genel Başkanımız Prof. Dr. Bayram Altan önderliğinde, İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği (İSAB), İslam Ülkeleri Akademisyenler Vakfı (İSAK) ve Uluslararası Üniversiteler Birliği (ULUBİ) olarak katıldığımız ” 1.Dünya Kardeşlik Festivali” 21-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenleniyor.

1.Dünya Kardeşlik Festivali, bu sene ilk olarak ülkemizin diğer ülkelerle kurduğu iletişimi güçlendirerek, işbirlikleri ve kültürler arası iletişimi arttırmak amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun destek ve katılımıyla gerçekleştirilecek. 7 bölge ve 77 ülkeden davetlilerin katılacağı ‘’Dünya Kardeşlik Festivali’’nde yaklaşık 40.000 kişinin bir araya gelmesi ve kardeşlik halayı oluşturması, böylece Guinness rekorlar kitabına girilmesi hedefleniyor. Dünya kardeşlik festivalinin startının, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmesi bekleniyor

Fikret Orman Önderliğinde Dünya Kardeşlik Futbol Karşılaşması Düzenlenecek

Amacı; uluslararası düzeyde iş ve insani ilişkileri geliştirerek, farklı ülkelere kültürümüzü tanıtmak ve farklı kültürleri tanımak olan Dünya Kardeşlik Festivali, Anadolu Birliği önderliğinde düzenlenmektedir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın önderliğinde yapılacak olan Dünya Kardeşlik Futbol Karşılaşmasında, dünyadaki eski ve yeni futbolcularla, Türkiye’deki eski ve yeni futbolcuları bir araya getirilerek bir futbol karşılaşması yapılacak. Anadolu Birliği Genel Başkanı Bedri Yalçın, her sene tekrarını gerçekleştirmeyi planladıkları festival hakkında ‘’Ülkemize gelecek olan misafirlere Türk ev sahipliğini, misafirperverliğini göstererek, yapılacak etkinliklerle iş ilişkilerini aynı zamanda da akademik işbirliklerini geliştirecek buluşmalar sağlamayı hedefliyoruz.’’ İfadelerini kullanmıştır.

Uluslararası Ülke Temsilcilikleri İçerisinde 3 Adet Türk Kuruluşu

Festival kapsamında düzenlenecek olan sergiler ve konserler ile Dünya ve Türk mutfaklarına özgü 200 farklı lezzet, Barış Yalaz yönetiminde planlanan Uluslararası Sokak Lezzetleri adı altında diğer ülke vatandaşlarına tanıtılacaktır. Çeşitli ülkelerden temsilci kuruluşların katılacağı festivale, Türkiye’yi temsil etmek adına 3 adet kuruluşumuz katılıyor. Kuruculuklarını Prof. Dr. Bayram Altan’ın yaptığı Uluslararası Akademisyenler Birliği (ULUBİ), İslam Ülkeleri Akademisyenler Birliği (İSAB) ve İslam Ülkeleri Akademisyenler Vakfı (İSAK) 1. Dünya Kardeşlik Festivali’nde ülkemizi temsil eden kuruluşlarımızdır.